Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 08.05.2024, 06:18

Головна » 2021 » Вересень » 29 » Шануючи загиблих у Бабиному Яру
Шануючи загиблих у Бабиному Яру

У  вересні 1941 року на околиці Києва розстріляли понад 30 тисяч євреїв. Це була одна з найбільших масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.

За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, на околиці Києва розстріляли 33 771 людину. Серед них були євреї, сінті та роми, радянські військовополонені, комуністи-підпільники. Але євреїв було найбільше: понад 30 тисяч людей. Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших масових акцій знищення під час Другої світової війни.

До війни в Києві проживали близько 50 тисяч євреїв. З початком військових дій на території СРСР багато втекли на схід, вглиб країни, інші - пішли на фронт, а більшу частину тих, хто залишився в місті, розстріляли. Полювання на євреїв почалося відразу, як тільки німці взяли Київ: євреїв виловлювали на вулицях, у дворах і били. А наприкінці вересня по всьому місту були розклеєні оголошення, в яких йшлося про те, що всім євреям належить 29 вересня зібратися на розі вулиць Мельникова та Дегтярівської, взяти з собою документи, цінні речі, теплий одяг. За непокору погрожували негайним розстрілом.

був обраний німецьким командуванням через наявність там ровів і ярів. Це полегшувало завдання катам: їм не довелося рити глибокі могили для тисяч трупів. Крім того, місце було досить віддалене від центру міста: там легко було сховатися від допитливих, та й пострілів було не чутно.

Це був не просто розстріл. Це був конвеєр. Людей, які кричали від жаху, вбивали пострілами в потилицю упродовж декількох годин поспіль. Тільки за перший день було розстріляно понад 20 тисяч людей. Одна група німців відповідала безпосередньо за розстріл, інша - складала трупи, третя - сортувала цінні речі, четверта - стерегла тих, хто чекав своєї "черги"...

Не можна забувати трагічні сторінки нашої держави. Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запустив онлайн-платформу «Червона точка пам’яті». З її допомогою вчителі Знам’янської ЗШ І-ІІІ ст.. № 4 провели урок  пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру.

Урок проведено у  5-11 класах. Учні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Переглядів: 147 | Додав: elen | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2021  »