Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 26.11.2024, 05:44

Школа №4

м. Знам’янка


Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 264
Форма входу

Охорона життя та здоров'я учнів

Обережно – кір!

Кір — хвороба, викликана вірусом роду Morbillivirus, гостре вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щоки і папулезно-плямистим висипом на шкірі.
Симптоми
Інкубаційний період при кору складає від 7 до 21, рідше 28 днів. Початок захворювання гострий. У хворих з'являються симптоми інтоксикації, катаральні явища. Температура звичайно висока, турбує головний біль, слабкість, нежить, кашель, виникають симптоми кон'юнктивіту. До кінця першого — початку 2-го тижня хвороби на слизовій оболонці щоки виникають плями, ніби посипані манною крупою. Це цінна діагностична ознака, що дозволяє поставити діагноз до появи висипу. Плями існують 2-3 дні, іноді довше і зазвичай зникають з появою висипу. Температура на короткий час знижується, потім звичайно підвищується знов, і у хворого з'являється висип. Перші елементи висипу з'являються за вухами і на обличчі, потім висип поширюється на тулуб і кінцівки. Елементами висипу є плями — папули(горбики), що підносяться над поверхнею шкіри. Зникнення висипу відбувається в зворотній послідовності, тобто він починає згасати спочатку на кінцівках, потім на тулубі і нарешті на обличчі. У хворих частий пульс, низький тиск. Іноді спостерігається ураження шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота і блювання, почастішання випорожнень. Необхідно пам'ятати, що в наш час кір зустрічається не тільки у дітей, але і у дорослих, причому перебігає, як правило, важче. В більшості випадків кір перебігає сприятливо, але при розвитку ускладнень можливі летальні наслідки.
Лікування
При неускладненому перебігу захворювання дітей лікують вдома, дорослих звичайно госпіталізують. Застосовують вітамінотерапію, при приєднанні ускладнень — антибіотики. Ослабленим хворим вводять протикоровий імуноглобулін. Лікування проти самого висипу немає. Спочатку тіло має покритись висипом повністю (стати однорідною червоною плямою), тоді висип проходитиме. В жодному разі не слід розчісувати висип, щоб не утворились рани. Не можна простуджуватись чи переохолоджуватись під час висипу! Рекомендовано залишатись у ліжку декілька днів, доки не зійде висипка. Не мочити та не розтирати висип!
Профілактика
Проводиться своєчасне виявлення і ізоляція хворих. Дезинфекція не проводиться. Основним засобом профілактики є протикорова вакцина MMR, що забезпечує захист від захворювання.
За матеріалами http://uk.wikipedia.org/wiki/Кір

Бережіться обірваних дротів

Поведінка  у випадку виявлення обриву на електромережі. Смертельно небезпечно не лише доторкатися до обірваного дроту, який лежить на землі, або звисає з опори, а й підходити ближче восьми метрів до нього.
Тому, у разі виявлення обриву, потрібно подбати про те, щоб й інші люди не підходили близько до небезпечного місця і негайно сповістити про пошкодження диспетчера електричних мереж. 
Якщо біля вас упав на землю електричний кабель або ж ви знаходитеся на відстані менше восьми метрів від місця дотику дроту до землі – ні в якому разі не біжіть. Потрібно пам’ятати про небезпеку напруги кроку, яка полягає у тому, що чим ширший крок людини – тим більша напруга на поверхні землі між ступнями ніг. 
 Якщо ж людина у зоні розтікання струму знаходиться без засобів захисту, то потрібно із неї виходити або стрибками, або просувати ступні ніг по землі.
Як уникнути обмороження         
  Щоб  уникнути згубних наслідків низьких температур, необхідно  дотримуватися таких правил поведінки:
  • Насамперед спеціалісти рекомендують одягатися тепло. Доречно надягти кілька легких кофт замість однієї товстої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна щось зняти. Одяг має бути вільним.
  • Необхідно захищати відкриті ділянки шкіри — вдягати рукавички, а ніс та вуха прикривати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
  • Якщо ви проводите цілий день на вулиці, бажано заходити кожні півгодини-годину в тепле приміщення. За можливості, візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.
  • Щоб не замерзали кінцівки, варто працювати руками та рухати ногами — це посилить кровообіг у замерзаючих судинах.
  • За словами медиків, у холодну погоду важливо не перевтомлюватися. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.
  • Спеціалісти нагадують: категорично не можна торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, тож миттєво забирає його у вас, і в місці контакту може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру, тому під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.
  • При появі перших симптомів переохолодження — воскових плям та оніміння шкіри необхідно якнайшвидше перейти до теплого приміщення.
  • У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба переодягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.
  • При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин — накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої.
  • У жодному разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою або біля гарячих батарей, бо це може призвести до значного поглиблення ураження.
  • Необхідно пити якомога більше рідини — будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.
  • При обмороженні треба прийняти знеболювальні та негайно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Обережно – бурульки !


Відлига  вдень і мороз вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах.
Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління, необхідно пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків ;
Будьте обережні, бережіть себе – це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період.
Пам’ятайте, що ваша особиста безпека залежить насамперед від вас самих!

Поради маленьким пішоходам на зимовій дорозі  
   Осінньо-зимового періоду однією з найважливіших тим стає безпека дітей на дорозі. Дощ, снігопад, слизька дорога, відлига з ожеледицею, обмежена видимість і короткий світловий день - ось далеко не повний перелік неприємностей, що підстерігають учасників дорожнього руху. Саме тому необхідно пояснити кожній дитині, як треба поводитися в екстремальних умовах, навчити їх правилам поведінки на вулицях і дорогах взимку. Ми пропонуємо скористатися нашими порадами.
Перш за все, з настанням осені зменшується світловий день, дуже рано темніє, через що пішохода практично не видно на проїжджій частині. Можна сказати, якщо йде дощ, для водія пішохід стає невидимим. Тому перш, ніж вийти на дорогу, переконайтеся, що поблизу немає машин.
Щоб зробити верхній одяг дитини помітним для водія, можна нашити на нього або на ранець стрічки або елементи, що відражають світ, які можна купити в будь-якому магазині «Все для шиття».
Якщо йде сильний дощ або сніг, різко погіршується видимість, він заліплює очі пішоходам. Водіям теж стає погано видно дорогу, видимість скорочується.
Сніг, що попав на лобове скло автомобіля, може стати причиною аварії. Тому в цей період року в сто разів уважнішими і обережнішими мають бути самі пішоходи.
У відлигу на вулиці з'являються підступні калюжі, під якими ховається лід. У зв'язку з цим, під час переходу проїжджої частини дороги краще почекати, поки на дорозі не буде машин. У жодному випадку не можна бігти через проїжджу частину, навіть на переході! Переходити треба кроком і бути уважним.
Для ігор і розваг теж потрібно обирати безпечні місця: майданчик біля будинку, дитячий парк, тобто все, що знаходиться далеко від проїжджої частини.
Узимку день коротший. У сутінках і в темноті значно погіршується видимість. У темноті легко помилитися у визначенні відстані як до автомобіля, що їде, так і до нерухомих предметів. Часто близькі предмети здаються далекими, а далекі - близькими. Трапляються зорові обмани: нерухомий предмет можна прийняти за рухомий, і навпаки. Тому в сутінках і в темноті будьте особливо уважні. Переходьте лише по підземних, наземних або регульованих переходах, а в разі їх відсутності - при переході дотримуйтесь безпечної відстані до автомобіля.
Під час переходу слизької дороги допомагайте людям похилого віку і дітям.
Яскраве сонце, як не дивно, - теж перешкода. Білий сніг і яскраве сонце створюють ефект відблисків, людину «засліплює». Тому потрібно бути украй уважними.
У сніговий накат або ожеледицю підвищується вірогідність «юза», заносів автомобіля, і, найголовніше, непередбачувано збільшується тормозний шлях. Тому звичайну (літню) безпечну для переходу відстань до машини треба збільшити.
Кількість місць закритого обзору взимку стає більше. Заважають побачити транспорт, що наближається:
- замети на узбіччі;
- звуження дороги через неприбраний сніг;
- засніжені машини, що стоять.
Потрібно бути украй уважними, спочатку обов'язково зупинитися і, лише переконавшись в тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину.
Не можна стояти поряд ыз машиною, що буксує! Не намагайтеся її штовхати, з-під коліс можуть вилетіти уламки льоду і каміння. А, головне, машина може несподівано вирватися зі снігового полону і поїхати в будь-який бік.
Пам'ятайте! Крижані доріжки на тротуарі або пішохідних переходах, особливо, нерегульованих (де немає світлофора або регулювальника), можуть призвести до серйозних травм, а деколи і аварій.
Категорично забороняється катання на санках, лижах і ковзанах поблизу проїжджої частини. Будь-яка крижана гірка, що виходить на проїжджу частину, передвіщає тим, хто вирішив прокотитися на ній, серйозні травми або навіть загибель.
Не можна йти по дорозі та розмовляти по телефону, краще це зробити до переходу проїжджої частини або після, адже так ви відволікаєтесь від дорожньої обстановки, яка у будь-який момент може ускладнитися через ожеледь або недисциплінованих водіїв.
Старайтеся, щоб ваші діти переходили дорогу в групі з дорослими, оскільки через маленький зріст дітей не завжди видно між машин.
І на закінчення. Поясніть дітям, що потрібно бути обережними і уважними на проїжджій частині. Тоді дорога ніколи не принесе вам засмучень, пов'язаних з аваріями.
 За матеріалами сайту http://www.lugmia.gov.ua

 Правила поведінки на льоду 

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .
Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.
Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.
Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.
При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.
Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!
Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
Спробуємо з’ясувати, що трапляється з людиною, яка опинилася в холодній воді
У людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, серце скажено б'ється. Щоб захиститися від смертоносного холоду, організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.
У випадку, якщо ти все ж провалилися під лід:
  •     не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою;
  •     клич на допомогу;
  •     намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
  • `  намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
  •     вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.
 Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.
Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя почесно, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, тобі необхідно:
покликати (якщо це можливо) на допомогу дорослих;
знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);
оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.
Якщо ти впевнений, що зможеш (чи готовий) врятувати людину, то:
крикни, що ти йдеш на допомогу;
наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
підклади під себе лижі, дошку, фанеру;
обговори свої дії з постраждалим (домовся про команду, на яку потужним ривком ти будеш його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);
не підповзаючи до самого краю ополонки, подай потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;
витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.
Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будь обережним, не ризикуй своїм життям! Не виходь на лід без дорослих!

Необережне поводження з вогнем  може призвести до найбільшої серед бід – ПОЖЕЖІ!

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати!  Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
 Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:
невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);
якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;
якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.
 
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.
  •      Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
  •      При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
  •      По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
  •      Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.
 Ознаки отруєння чадним газом:
  •       запаморочення;
  •       блювота;
  •       головний біль;
  •       червоний колір обличчя;
  •       непритомність.
 Перша допомога при отруєнні чадним газом:
  • Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.
  • Негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.
  • Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.
  • В разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його вийди на балкон і голосно клич на допомогу.
  • Якщо потрібно когось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.
 НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!
 ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.
 В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення  пожежі через необережне  поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам!
Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.
У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.
Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотриму­ватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.
Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.
Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.
сновні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування
Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами.
Запам’ятай основні вимоги для попередження пожежі:
 -                          Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням.
 -                          Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.
 -                          Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
 -                          Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
 -                          Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
 
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

©Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz