Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...».
Про це сказано в Указі Президента України «Про День партизанської слави».
Це свято - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
День партизанської слави України – традиційне свято. Вже після закінчення війни було нагороджено понад 200 тисяч партизанів, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу. Тому не дивно, що в День партизанської слави України проходить досить багато різних пам’ятних заходів, де вшановують і віддають данину поваги загиблим та померлим визволителям, а також заходи на підтримку живих учасників партизанського руху.
Члени учнівського самоврядування Знам’янської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 взяли участь в урочистостях з нагоди Дня партизанської слави. Під час літературно-музичної композиції мелодії воєнних пісень проймали до сліз. Присутні вшанували пам'ять загиблих учасників підпільно-партизанського руху вдячними словами. Учні поклали квіти до пам’ятного знаку на честь партизан Чорного лісу.
З учнями школи проведено заходи: круглий стіл «Розгортання руху Опору на території рідного краю», 10 клас, диспут «Розгортання діяльності радянських партизан та українського визвольного руху», лекція «Нацистський новий порядок та діяльність підпільників в Україні».
Учні 5-А та 5-Б класів під керівництвом класних керівників О.Магди та Я.Багно відвідали краєзнавчий музей, переглянули експозиції про історичне минуле Знам’янки та про героїв – визволителів.
|